Krāšņo petūniju noslēpums atklāts: “centu” vērts dzīves triks fantastiskai ziedēšanai

Foto – Pexels

Bagātīga, ilgstoša petūniju ziedēšana ir katra puķkopja sapnis, bet ne visiem tas izdodas. Reizēm peonijas ir skaistas tikai veikalā un pēc tam, par spīti visām pūlēm, tās vairs krāšņi nezied.

Pieredzējuši dārznieki netur noslēpumu pie sevis un atklāj noslēpumu, kā pareizi šīs puķes kopt un ar ko pabarot, lai panāktu ļoti efektīvu un ilgstošu ziedēšanu. Patiesībā tas ir pavisam vienkāršs, lēts līdzeklis, kā nodrošināt to, ka petūnijas ziedēs visu vasaru.

Pieredzējusi dārznieka atklāj, ka šo metodi viņa izmanto jau aptuveni 10 gadus, un rezultāti katru gadu ir patiešām iespaidīgi. Līdz efektīvā veida atklāšanai viņa pati bija sastapusies ar tipiskām problēmām: nabadzīgi stublāji, “reta” augšana podiņa iekšpusē, niecīgs ziedpumpuru skaits, dekoratīvuma trūkums.

Foto – Pexels

Risinājums bija borskābe, jo bors stimulē lielu ziedpumpuru veidošanos auga augšanas fāzē. Dārzniece iesaka šādu recepti: 10 gramus borskābes jāizšķīdina 500 ml karsta ūdens (tā temperatūrai jābūt no 45 līdz 50 °C). Pēc tam, kad skābe ir pilnīgi izšķīdusi, jāņem 100 ml šķidruma no tikko sagatavotā un jāpievieno 10 litriem parasta ūdens.

Lasi vēl: “Cik sirsnīgi un mīļi!”: dziedātājs Intars Busulis publicē jaunu un līdz šim neredzētu fotogrāfiju ar komponistu Raimondu Paulu

Ar šo šķidrumu petūnijas var gan apsmidzināt, gan laistīt tieši podiņā. Dārzniece gan iesaka nedarīt to biežāk kā reizi 10 dienās. Un pēc tam – skatīties pēc situācijas. Bet, ja gadījumā ziedu kļūst vēl mazāk un lapas paliek bālākas, šāda gadījumā – tā ir deficīta pazīme. Tad uz 1 litru ūdens pievieno 10 pilienus citrona sulas un kārtīgi aplaista petūnijas.

Foto – Pexels

Viņa arī atgādina – ļoti svarīgi regulāri noņemt nokaltušos ziedus, lai petūnija netērētu savus spēkus sēklu veidošanai, kas, kā izrādās, bieži vien ir iemesls švakai ziedēšanai.